Vásárlási feltételek
Általános Szerződési Feltételek
Kérjük, hogy figyelmesen olvassa el kötelező érvényű általános szerződési feltételeinket (a továbbiakban: ÁSZF)!
Kizárólag abban az esetben vegye igénybe szolgáltatásainkat, így elsősorban a www.atisztitoszeres.hu, a www.lebomlo.com,valamint a www.laboory.hu címen elérhető honlapokat(a továbbiakban: Honlapok), illetveezeken belül awww.atisztitoszeres.hu Honlap aloldalaként (http://webshop.atisztitoszeres.hu/) fenntartott webáruházat(a továbbiakban: Webshop), amennyiben a jelen Tájékoztatóbanfoglaltakat megértette és elfogadja!
VERZIÓ: 1.1 - 2020. május 1. napjától hatályos ÁSZF
Az Ön szerződésére a szolgáltatásaink igénybevételekor, így különösen a megrendelés megtételekor hatályos mindenkori ÁSZF az irányadó, amelyet a megrendelést visszaigazoló email mellékleteként is megküldünk Önnek, ezáltal az visszakereshető.
1) Bevezető, általános rendelkezések
Tájékoztatjuk, hogy Honlapjaink célja a cégünkről és termékeinkről való tájékoztatás, Webshopunk célja pedig a termékek értékesítése távollévők között kötendő szállítási szerződések útján (a továbbiakban: Webshop Vásárlás).
Amennyiben bármely természetes személy nem szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén belül veszi igénybe a szolgáltatásainkat, így különösen vásárol Webshopunkban, úgy fogyasztónak minősül, és a vele megkötött szerződésekre irányadóak a fogyasztókkal kötött szerződések jelen ÁSZF-ben és a jogszabályokban rögzített rendelkezései, így különösen az alábbi jogszabályok:
A Polgári Törvénykönyv: 2013. évi V. törvény,
A fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Kormányrendelet,
A fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény,
Az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény,
A fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló 2008. évi XLVII. törvény,
Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény.
A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény.
A Honlapok fenntartója és üzemeltetőjeA Tisztítószeres Korlátolt FelelősségűTársaság (a továbbiakban: Szolgáltató)
székhely: |
2234 Maglód, Csáktornya utca 8/3. |
telephely (egyben a panaszügyintézés helye): |
1131 Budapest, Gyöngyösi út 95. A. ép. 2. |
cégjegyzékszám: |
13-09-177712 |
adószám: |
25403084-2-13 |
nyilvántartó cégbíróság: |
Budapest Környéki Törvényszék Cégbírósága |
cég képviselője: |
Kötél Csaba ügyvezető |
központi e-mail cím: |
|
központi telefonszám: |
(+36) 70-558-3600 |
bankszámlaszám |
11704007-20269298-00000000 |
számlavezető bank: |
OTP Bank Nyrt. |
ügyfélszolgálat / panaszkezelés telefonos elérhetősége: |
(+36) 70-558-3600 |
Jelen ÁSZF a Szolgáltató és a Honlapok szolgáltatásait igénybe vevő felhasználó (a továbbiakban: Felhasználó) között létrejövő elektronikus kereskedelmi szerződés olyan általános szerződési feltételeit tartalmazza, amelyeket mind a Szolgáltató, mind a Felhasználó a termékek adásvételével, szolgáltatások igénybe vételével kifejezetten elfogad és magára nézve kötelező erejűnek ismer el. Szolgáltató a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Kormányrendelet 11. § szerinti kötelező tájékoztatást részben a Honlapon található információk (pl. termékleírások, termékárak) útján, részben pedig a jelen ÁSZF útján adja meg a Felhasználónak.
A Szolgáltató a Felhasználó előzetes tájékoztatása és hozzájárulása nélkül,bármikor jogosult az ÁSZF-et egyoldalúan, a jövőre nézve módosítani. A módosítás annak az érintettHonlapon, illetve a Webshopon történő közzétételével lép hatályba, és hatályba lépését követően mind a Szolgáltatóra, mind pedig a Felhasználóra nézve kötelező erejű. A Szolgáltató köteles a Honlapon jelezni az ÁSZF megváltozásának tényét. A Szolgáltató által nyújtott bármely szolgáltatásnak az ÁSZF-módosítást követő igénybe vétele és használata a módosított ÁSZF elfogadását jelenti.
Tájékozatjuk, hogy termékeinkre kereskedői jótállást nem vállalunk, azokra a törvény szerinti szavatosság irányadó. Magatartási Kódex nem áll rendelkezésre.
A jelen ÁSZF egyes pontjainak érvénytelensége esetén a szerződés többi része kötelező erejű marad. Ahol alkalmazható, a vonatkozó törvényi rendelkezések lépnek hatályba az érvénytelen pontok helyett.
2) A Honlapok böngészése, a Webshop használata
A Honlapokat bárki, térítésmentesen és kifejezett regisztrációs kötelezettség nélkül látogathatja. Ön jogosult a Webshopon regisztrálni, az ezt követő bejelentkezéssel biztosított kényelmi funkciók megkönnyítik éslehetővé teszik a Webshop Vásárlást. Ön regisztrációtól függetlenül feliratkozhat hírlevelünkre, és arról regisztrációtól függetlenül bármikor leiratkozhat. A Honlapok használatának megkezdésével a Felhasználó és a Szolgáltató között online szerződés jön létre, amely nem minősül írásbeli szerződésnek. Ezen online szerződést a Szolgáltató nem rögzíti, így az a szerződéskötést követően nem érhető el.Az online szerződés létrejöttét az elektronikusan elmentett adatok, keresés, megrendelés, fizetés, szállítás megjelölése és az igénybe vett szolgáltatásokra, megvásárolt termékekre vonatkozó adatok igazolják. A szerződéskötés nyelve kizárólag magyar. A szerződés és a megrendelés során keletkezett adattartalom digitális formában előállított vagy nyújtott adat, tartós adathordozónak minősül az elektronikus levél és a papír is.
A Szolgáltató által a Honlapokon közzétett mindennemű tartalom kizárólag tájékoztató jellegű, amelyek valóságáért, helyességéért, pontosságáért, megbízhatóságáért, valamint a tartalom felhasználásával, alkalmazásával összefüggésben keletkezett károkért, kellemetlenségekért, vagy bármilyen hátrányos következményekért a Szolgáltató semmilyen felelősséget nem vállal. A Szolgáltató termékeinek leírásáért, műszaki paramétereiért a termék gyártója felel a rá vonatkozó szabályok szerint. A Szolgáltató nem vállal felelősséget azon honlapok tartalmáért és a tartalom által esetlegesen okozott hibákért, károkért vagy kellemetlenségekért, amelyeknek megnyitását a Honlapokon elhelyezett linkek tesznek lehetővé. A Szolgáltató ugyancsak nem felel azért, ha bármely Honlap vagy a Webshop bármely időpontban nem elérhető, esetleg korlátozottan vagy hibásan működik. A Szolgáltató megteszi az általánosan alkalmazott és általánosan elérhető műszaki védelmi intézkedéseket annak érdekében, hogy az igénybe vett hardverek és szoftverek biztonságosan működjenek együtt a Honlapok böngészése és a Webshop használata során, és hogy az adatvédelmi tájékoztatóban foglaltak szerint teljesüljön az adatbiztonság.
A Webshopban történő vásárlás során Felhasználó köteles minden olyan adatot a Szolgáltató rendelkezésére bocsátani, amely a megrendelés teljesítéséhez és a hatékony ügyfél-kommunikációhoz szükséges. Felhasználó felel az általa megadott adatok helyességéért és valóság tartalmáért. Az elektronikus úton tett szerződési jognyilatkozat akkor válik hatályossá, amikor az a másik fél számára hozzáférhetővé válik.
A Webshopontörténő regisztráció egy felhasználói e-mail cím, egy ahhoz rendelt jelszó, továbbá egyes kapcsolattartási és számlázási adatok megadásával történik. A regisztrációval Ön kifejezetten elfogadja a jelen ÁSZF és az adatkezelési tájékoztató feltételeit, valamint lehetősége nyílik a Webshop Vásárlásra. A regisztrációkor megadott adatok kapcsán Szolgáltató biztosítja az adattévesztés, elírás, elütés, téves értelmezés miatti adatok helyesbítésének technikai lehetőségét a regisztrációt elvégző szoftverén belül, illetve külön kérelemre is. Felhasználó a bejelentkezést követően a Saját adatlap menüpont alatt maga is hozzáférhet, módosíthat az adatain bármikor. Felhasználó adathelyesbítési kérelmet személyesen és postai úton is benyújthat, a személyes beazonosíthatóság feltételének megfelelve.
3) A megrendelés és az átvételmenete
Ön regisztrációt követően vásárolhat Webshopunkban. A termékek Honlapon feltüntetett ára a csomagolás díját tartalmazzák, az ÁFÁ-t és a kiszállítás díját azonban nem tartalmazzák.Termékek Felhasználó által történt megrendelése és a megrendelés Szolgáltató általi elfogadása esetén – a Honlap oldalak megtekintésével létrejött szerződéses jogviszony mellett – szállítási (adás-vételi) szerződés jön létre a Felhasználó és Szolgáltató között, amely jogviszonyra a megrendelés és visszaigazolás, valamint a jelen ÁSZF rendelkezései egyaránt irányadók. A termékek feltüntetése a Webshopon nem minősül ajánlattételnek a Szolgáltató részéről, az csak felhívás ajánlattételre.
Webshopos megrendelés: Szolgáltató virtuális kosarat működtet a Webshopon, amelynek segítségével a Felhasználó kényelmesen ki tudja jelölni, illetve a vásárlás során módosítani tudja a megrendelt termékeket, kiszerelést és mennyiségeket, a Felhasználó nevét és adatait, köztük a szállítási és számlázási címet, a választott fizetési módot. A vásárlás során megadott adatokat összegző lap (adatok ellenőrzése oldal) elfogadását, azaz a megrendelés véglegesítését követően a megrendelés leadottnak minősül, az ajánlati kötöttség létrejön, Felhasználót ettől kezdve – amennyiben Szolgáltató a megrendelés feldolgozását visszaigazolja – fizetési és átvételi kötelezettség terheli. A megrendelés véglegesítése előtt Felhasználónak mindenkor joga és lehetősége van visszalépni, módosítani vagy törölni a megrendelést, vagy a véglegesítést megelőzően megjegyzéssel is elláthatja a megrendelését, ezáltal Felhasználó az adatbeviteli hibák azonosítását és kijavítását a megrendelésének elküldése előtt el tudja végezni. A hibásan vagy nem kellő részletességgel megadott címzési, vagy más jellegű adatok, információk esetén felmerülő kiszállítási vagy egyéb többletköltség a Felhasználót terheli. A megrendelésnek a Szolgáltató rendszerében történt rögzítését követően a Felhasználó az általa megadott e-mail címre haladéktalanul, legfeljebb 48 órán belül visszaigazolást kap a megrendelésének minden lényeges adatát feltüntetve. A visszaigazolás elmaradása esetén, javasoljuk, vegye fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal. A visszaigazolás hiányát a rosszul megadott e-mail cím, vagy a postafiókjához tartozó tárhely telítettsége okozhatja, ebben az esetben a visszaigazolás elmaradásáért a Szolgáltató nem felel, ha a visszaigazolás egyéb okból maradna el, úgy Felhasználó elállhat a megrendeléstől.
A megrendelések feldolgozása, vételár kifizetése: Amennyiben a megrendelés az adott munkanapon délután 10 óráig Szolgáltató rendszerébe beérkezik, úgy aznap, ellenkező esetben a következő munkanapon a megrendelés feldolgozásra kerül. Szolgáltató az esetlegesen felmerült kérdéseket a Felhasználóval kapcsolatba lépve tisztázza, illetve jelzi a Felhasználónak, ha az adott rendelést termékhiány miatt vagy bármely más okból teljesíteni nem tudja, ez utóbbi esetben a Szolgáltató felelőssége a megrendelés teljesítésének elmaradásáért kizárt. A Megrendelés elfogadásáról Felhasználó visszaigazoló e-mailt kap, ez már tartalmazza a kiállított elektronikus (előleg) számlát. Átutalásos és online bankkártyás fizetési mód választása esetén Szolgáltató kizárólag a vételár beérkezését követően intézkedik a termékek kiszállításra történő előkészítéséről. Az online bankkártyás fizetések a Barion rendszerén keresztül valósulnak meg a BarionPaymentZrt. általános szerződéses feltételei szerint. A bankkártya adatok a Szolgáltatóhoz nem jutnak el. A szolgáltatást nyújtó BarionPaymentZrt. a Magyar Nemzeti Bank felügyelete alatt álló intézmény, engedélyének száma: H-EN-I-1064/2013. Ha a vételár a Megrendelés feldolgozását követő 8munkanapon belül nem érkezik be, Szolgáltató jogosult a megrendelést a Felhasználó részére e-mailben küldött tájékoztatás mellett törölni a rendszeréből. Szolgáltató a megrendelt termékek teljes vételárának a megfizetéséig a tulajdonjogát a terméken fenntartja.
A kiszállítás költségei, a megrendelések kiszállítása: Szolgáltató tájékoztatja a Felhasználót, hogy külsős futárszolgálattal együttműködési keretszerződéses viszonyban áll, így kedvezményes, üzleti díjakon veszi igénybe a futárszolgálatot és a termékek csomagolásáért és kiszállításáért a futárszolgálat által felszámított díjon és költségeken felül semmilyen további díjat nem számít fel. A mindenkori kiszállítási díjak/költségek a Honlap „Szállítás” menüpontja alatt olvashatók, az ott szereplő díjtáblázat, valamint az egyes termékek ismertető lapján található súly-adatok alapján a várható kiszállítási költség előzetesen is kalkulálható. A megrendelés automatikus visszaigazolásában a termékek árai mellett az automatikusan kalkulált kiszállítási költségek is szerepelnek.A Termékek kiszállítását Szolgáltató utánvétes fizetés megjelölése esetén a Megrendelés elfogadását, átutalásos vagy online bankkártyásfizetés esetén a vételár Szolgáltatónál való jóváírását követő munkanapon megkezdi. Szolgáltató a feldolgozott megrendelés kiszállításához független futárszolgálatot vesz igénybe a Felhasználó költségére. A megrendelt termékek kiszállítása rendszerint 2 munkanapot vesz igénybe.Amennyiben a termék nincs raktáron és a teljesítés nem megoldható a fenti határidőben, úgy a Szolgáltató értesíti és tájékoztatja a Felhasználót erről a körülményről és megállapodnak a megrendelés és a teljesítés további részleteiről. Szolgáltató vagy a futárszolgálat a megrendelt termékek futárszolgálatnak történt átadását követően a Felhasználót e-mailben értesíti a várható kézbesítési időről és a csomag azonosító adatáról. Szolgáltató minden tőle elvárható intézkedést megtesz a termékek tervezett időn belüli kiszállítása érdekében, az esetleges késedelemért azonban a felelősségét kizárja.
A termék(ek) átvétele: A megrendelt termékeket Felhasználó,amennyiben a megrendelése során személyes átvételt kért, a megrendelés feldolgozását követően a Szolgáltató telephelyén személyesen is átveheti nyitvatartási időben, előzetes egyeztetést követően, 6 és 12 óra között, ebben az esetben a kiszállításra vonatkozó rendelkezések nem érvényesülnek. Kiszállítás esetén a kézbesítés munkaidőben, általában 8 és 16 óra között történik. Ha a futárszolgálat nem talál senkit a megadott címen, értesítést hagy, amelyen megjelöli az ismételt kézbesítési kísérlet várható időpontját, valamint telefonszámot ad meg annak érdekében, hogy Felhasználóval másik kiszállítási időpontot egyeztessenek. Ha másodszorra is sikertelen a kiszállítás, akkor a Terméket a futárszolgálat visszahozza a Szolgáltatóhoz, és Szolgáltató jogosult a megrendelést Felhasználó átvételi kötelezettségének megsértésére hivatkozással, tájékoztató e-mail küldése mellett törölni, Felhasználó részére pedig a felmerült költségekkel csökkentett vételárat megtéríti.Felhasználó köteles a termékekátvételekor, az átvételt igazoló dokumentum aláírását megelőzően ellenőrizni a termékek mennyiségét és minőségét. Amennyiben Felhasználó hiányt vagy a csomagoláson, illetve a termékeken külsérelmi nyomot, hibát tapasztal, úgy ezt köteles a futárszolgálat / kiszállító segítségével jegyzőkönyvbe vetetni. Ilyen jegyzőkönyvhiányában Szolgáltató nem felel azért, ha a Felhasználó az átvételt igazoló dokumentum aláírását követően arra hivatkozik, hogy hiányos a csomag tartalma, sérült a csomagolás vagy a termék, illetve nem az a termék van benne, amit megrendelt. A jelen pontba foglalt rendelkezések az átvételkor nem felismerhető, rejtett hibákért való szavatossági felelősséget nem érintik, az az átvételt követően fennáll. Ha megfelelően felvett jegyzőkönyv igazolja, hogy a termékek az átvételt megelőzően sérültek vagy hiányosak, úgy Szolgáltató a Termékek visszavételét, illetve cseréjét díjmentesen biztosítja.
4) Fogyasztókat megillető elállási jog
A fogyasztónak minősülő Felhasználó jogosult a már teljesített megrendelésétől indoklás nélkül elállni, amely elállási jogát a megrendelt termékek Felhasználó vagy az általa az átvételre kijelölt, a futárszolgálattól eltérő személy általi átvételét követő 14 napon belül, azaz az átvétel napjától számított 14. nap elteltéig gyakorolhatja. Nem illeti meg elállási jog a Felhasználót romlandó vagy minőségét rövid ideig megőrző termék tekintetében, illetveolyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi, törvényi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza. Ide tartoznak azon termékeink, amelyek légmentes csomagolásban kerültek kiszállításra, és amelyek egyszer használatos, nem mosható/tisztítható termékként a felhasználás során élelmiszerrel kerülnek közvetlen kapcsolatba, valamint bioccid, fertőtlenítő hatással bírnak.
Ha a Felhasználó elállási jogával élni kíván, elállási szándékát tartalmazó egyértelmű nyilatkozatát köteles eljuttatni (személyesen, postán, vagy elektronikus úton küldött levél útján) a Szolgáltató jelen ÁSZF első oldalán megjelölt székhelyére, illetve elektronikus elérhetőségére.Határidőben gyakorolja elállási jogát a Felhasználó, ha a fent megjelölt határidő lejárta előtt elküldi elállási nyilatkozatát. Az elektronikusan megküldött elállási nyilatkozat beérkezését Szolgáltató e-mail útján haladéktalanul, legfeljebb 48 órán belül visszaigazolja.
A Felhasználó elállási nyilatkozatát a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 2. sz. melléklete szerinti, alább ismertetett elállási/felmondási nyilatkozat-mintájának felhasználásával is megteheti, de nyilatkozhat formakényszer nélkül is:
„Címzett:
Alulírott/ak kijelentem/kijelentjük, hogy gyakorlom/gyakoroljuk elállási/felmondási jogomat/jogunkat az alábbi termék/ek adásvételére vagy az alábbi szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés tekintetében:
Szerződéskötés időpontja /átvétel időpontja:
A fogyasztó(k) neve:
A fogyasztó(k) címe:
A fogyasztó(k) aláírása: (kizárólag papíron tett nyilatkozat esetén)
Kelt”
Az elállás joghatásai: Ha a Felhasználó eláll a szerződéstől, haladéktalanul, de legkésőbb az elállási nyilatkozata kézhezvételétől számított 14 napon belül Szolgáltató visszatéríti a Felhasználó által teljesített valamennyi ellenszolgáltatást, ideértve a kiszállítás díját és költségeit is (kivéve azokat a többletköltségeket, amelyek amiatt merültek fel, hogy a Felhasználó a Szolgáltató által felkínált, legolcsóbb szokásos kiszállítási módtól eltérő kiszállítási módot választott.). Szolgáltató a visszatérítés során az eredeti ügylet során alkalmazott fizetési móddal egyező fizetési módot alkalmaz, kivéve, ha Felhasználó más fizetési mód igénybevételéhez kifejezetten a hozzájárulását adja; e visszatérítési mód alkalmazásából kifolyólag Felhasználót semmilyen többletköltség nem terheli. A visszatérítést a Szolgáltató mindaddig visszatarthatja, amíg vissza nem kapta a termékeket, vagy a Felhasználó nem igazolta, hogy azt visszaküldte. A kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni.
Elállás esetén a Felhasználóköteles a Szolgáltató részére a termékeket indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb elállási nyilatkozatának közlésétől számított 14 napon belül a Szolgáltató fentebb megjelölt székhelyére visszaküldeni vagy átadni. A határidő betartottnak minősül, ha a 14 napos határidő letelte előtt a Felhasználóelküldi a termékeket. A termékek visszaküldésének közvetlen költségét a Felhasználóviseli, a Szolgáltató utánvéttel feladott postai küldeményt nem vesz át.
A Felhasználókizárólag akkor vonható felelősségre a termékben bekövetkezett értékcsökkenésért, ha az a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használat miatt következett be.
5) Szavatosság
Felhasználó a Szolgáltató hibás teljesítése esetén a Szolgáltatóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint. A Szolgáltató hibásan teljesít, ha a termék a teljesítés időpontjában nem felel meg a szerződésben vagy jogszabályban megállapított minőségi követelményeknek.
Felhasználó köteles bizonyítani, hogy a termék már a szerződés teljesítésekor hibás volt, kivéve az alábbi esetet: fogyasztónak minősülő Felhasználónál az ellenkező bizonyításáig vélelmezni kell, hogy a teljesítést követő hat hónapon belül a Felhasználó által felismert hiba már a teljesítés időpontjában megvolt, kivéve, ha e vélelem a termék természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen. Ez esetben tehát a fogyasztónak minősülő Felhasználó kellékszavatossági igénye érvényesítéséhez a hiba közlésén túl csak azt kell igazolnia, hogy a terméket, illetve a szolgáltatást a Szolgáltató nyújtotta.
Felhasználó köteles a hibát annak felfedezése után késedelem nélkül közölni.Fogyasztó esetén a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölt hiba késedelem nélkül közöltnek tekintendő. Fogyasztónak nem minősülő Felhasználó a szerződés teljesítésétől számított egy éves, Fogyasztó pedig két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti.
A Felhasználó - választása szerint - az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet:Kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül az általa választott igény teljesítése lehetetlen vagy az aSzolgáltató számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Szolgáltató termékei többsége esetében elsősorban a kicserélést tartja célszerűnek, lévén azok jellemzően nem javíthatóak.Ha a Felhasználó a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát a Szolgáltató költségére a Felhasználó is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy a szerződéstől el is elállhat, ha a Szolgáltató a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta vagy megfelelő határidőn belül, a Felhasználó érdekeit kímélve nem tudta elvégezni, vagy Felhasználónak a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt.Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.Felhasználó a választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Felhasználó viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a Szolgáltató adott okot.
6) Termékszavatosság
Fogyasztónak minősülő Felhasználó a Szolgáltatótól vásárolttermék hibája esetén - választása szerint - kellékszavatossági jogát vagy termékszavatossági igényét érvényesítheti.A termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.Termékszavatossági igényét Felhasználó a termék gyártójával vagy forgalmazójával szemben érvényesítheti a termék forgalomba hozatalától számított két éven belül. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti.A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén Felhasználónak kell bizonyítania, de a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölt hiba késedelem nélkül közöltnek tekintendő.
Termékszavatossági igényként Felhasználó kizárólag a hibás termék kijavítását vagy - ha a kijavítás megfelelő határidőn belül, a Felhasználó érdekeinek sérelme nélkül nem lehetséges -kicserélését kérheti.Szolgáltató termékei többsége esetében elsősorban a kicserélést tartja célszerűnek, lévén azok jellemzően nem javíthatóak.A gyártó és a forgalmazó mentesül a termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogya hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagya termékhibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásábólered. A Felhasználó ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet. Termékszavatossági igényének eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a gyártóval szemben érvényesítheti.
7) Panaszkezelés, jótállás, fogyasztóvédelem, békéltető testület
Szolgáltató célja, hogy valamennyi megrendelést megfelelő minőségben, a Felhasználó teljes megelégedettsége mellett teljesítsen. Amennyiben Felhasználónak mégis valamilyen panasza a Szolgáltatónak a termék forgalmazásával, illetve értékesítésével közvetlen kapcsolatban álló magatartására, tevékenységére vagy mulasztására vonatkozóan, úgy panaszát szóban vagy írásban közölheti a Szolgáltatóval. Szolgáltató panasz-ügyintézési helye, levelezési címe megegyezik a bevezető rendelkezések között feltüntetett székhelyével, illetőleg panasz-ügyintézés céljából ugyancsak a bevezető rendelkezések között feltüntetett e-mail elérhetőséget, valamint telefonos elérhetőséget tart fenn.
A szóbeli panaszt a Szolgáltató azonnal megvizsgálja és lehetőség szerint orvosolja. Ha a fogyasztónak minősülő Felhasználó a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, a Szolgáltató a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul jegyzőkönyvet vesz fel, és annak egy másolati példányát jelenlévő fogyasztó esetén azonnal, telefonon vagy e-mail útján tett panasz esetén pedig az érdemi válasszal együtt megküldve átadja. A jegyzőkönyv tartalmazza a panasztevő nevét, lakcímét, telefonos vagy e-mail útján tett panasztételnél a panasz egyedi azonosító számát, a panasz előterjesztésének helyét, idejét és módját, a panasz részletes leírását, a bemutatott iratok és egyéb bizonyítékok jegyzékét, a Szolgáltató álláspontját, ha a panasz azonnal kivizsgálható, valamint a jegyzőkönyv keltét és a személyesen panaszt tevő és azt a Szolgáltató nevében felvevő személy(ek) aláírását.
Azonnali orvoslás hiányában a Szolgáltató a beérkezését követően harminc napon belül írásban érdemben megválaszolja a panaszt és intézkedni annak közlése iránt. A panaszt elutasító álláspontját a Szolgáltató indokolni köteles, egyúttal a fogyasztónak minősülő Felhasználót tájékoztatja arról, hogy panaszával mely hatóság vagy békéltető testület eljárását kezdeményezheti.
Fogyasztóvédelmi szervezetek, eljárási lehetőségek:
A Szolgáltató székhelye szerint illetékesmagyar fogyasztóvédelmi szerv elérhetősége:
Gödöllői Járási Hivatal
cím: 2100 Gödöllő, Kotlán Sándor u. 3.
Az európai unió on-line fogyasztóvédelmi vitarendezési fórum elérhetősége:
http://ec.europa.eu/consumers/odr/
A fogyasztónak minősülő Felhasználó panasza esetén igénybe veheti az Uniós online vitarendezési platformot. A platform igénybe vétele egy egyszerű regisztrációt igényel az Európai Bizottság rendszerében,ezt követően pedig bejelentkezés után nyújthatja be panaszát a fogyasztó a fenti online honlapon keresztül.
A Szolgáltató székhelye szerint illetékesbékéltető testület:
Pest Megyei Kereskedelmi és Iparkamara mellett működő Békéltető Testület(Pest Megyei Békéltető Testület)
cím: 1119 Budapest, Etele út 59-61. II. em. 240.,
levelezési cím:1364 Budapest, Pf.: 81
honlap: http://www.panaszrendezes.hu/homepage/index.php
e-mail: pmbekelteto@pmkik.hu
Telefon/Fax:(+36-1) 269-0703; (+36-1) 784-3076; (+36-1) 784-3149
Ügyfélfogadási idő és tanácsadás: K-Sz-Cs: 9.00 - 14.00
Fogyasztónak minősülő Felhasználó fogyasztói jogvita esetén – feltéve, hogy előbb megkísérelte a vitás ügy rendezését közvetlenül a Szolgáltatóval – jogosult panaszával a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes békéltető testülethez fordulni. A belföldi lakóhely és tartózkodási hely hiányában a békéltető testület illetékességét a Szolgáltató székhelye alapítja meg. A fogyasztónak minősülő Felhasználó jogszerűen kérheti, hogy általa megjelölt más békéltető testület legyen illetékes.
A békéltető testület a területileg illetékes kereskedelmi és iparkamarák mellett működő független testület, hatáskörébe tartozik a fogyasztónak minősülő Felhasználó és a Szolgáltató közötti,a termék minőségével, biztonságosságával,a termékfelelősségi szabályok alkalmazásával, valamint a szerződés megkötésével és teljesítésévelkapcsolatos vitás ügy bírósági eljáráson kívüli rendezése: e célból egyezség létrehozásának megkísérlése, ennek eredménytelensége esetén pedig az ügyben döntés hozatala a fogyasztói jogok egyszerű, gyors, hatékony és költségkímélő érvényesítésének biztosítása érdekében.
A békéltető testület bárki kérésére köteles haladéktalanul, írásban vagy más megfelelő formában tájékoztatást adni a hatásköréről, illetékességéről, eljárásának szabályairól és költségeiről, a kötelezést tartalmazó határozat, illetve az ajánlás hozatalának feltételeiről, a határozatok kikényszerítésének módjáról, az ajánlás és a kötelezést tartalmazó határozat hatályon kívül helyezésének feltételeiről, és arról, hogy a békéltető testület eljárása nem érinti az igények bírósági úton való érvényesíthetőségét.A békéltető testület eljárása a fogyasztónak minősülő Felhasználónak a békéltető testület elnökéhez írásban előterjesztett kérelmére indul. További tudnivalók a békéltető testület fent megjelölt honlapján olvashatók.
A Szolgáltató székhelye szerint illetékesbíróságokhatáskörtől függően:
Budapest Környéki Törvényszék
cím: 1146 Budapest, Thököly út 97-101.,
levelezési cím:1364 Budapest, Pf.: 81
vagy
Monori Járási Bíróság
cím: 2200 Monor Kossuth Lajos út 69
levelezési cím: 2200 Monor pf. 3.
Amennyiben a Felhasználó panaszát a Szolgáltató nem rendezte megnyugtatóan, vagy a békéltető testületeljárása nem vezetett eredményre, úgy a Felhasználónak a jogvita rendezése érdekében lehetősége van bírósághoz fordulni.
Adatkezelési Tájékoztató
Kérjük, hogy figyelmesen olvassa ela jelen Adatkezelési Tájékoztatónkat (a továbbiakban: Tájékoztató)!
Kizárólag abban az esetben vegye igénybe szolgáltatásainkat, így elsősorban a www.atisztitoszeres.hu, a www.lebomlo.com,valamint a www.laboory.hu címen elérhető honlapokat(a továbbiakban: Honlapok), illetve awww.atisztitoszeres.huHonlapaloldalaként (http://webshop.atisztitoszeres.hu/) fenntartottwebáruházat(a továbbiakban:Webshop), amennyiben a jelen Tájékoztatóban foglaltakatmegértetteéselfogadja!
VERZIÓ: 1.1 - 2020. május 1. napjától hatályos Tájékoztató
Az Ön személyes adatainak (a továbbiakban Adat) az Honlapokés a Webshopüzemeltetője, az A Tisztítószeres Korlátolt Felelősségű Társaság (a továbbiakban: Szolgáltató vagy Adatkezelő) által történő kezelésére az adatkezelés kezdetekor irányadó Tájékoztató az irányadó.
1) Bevezető, az Adatkezelő, fogalom-meghatározások
Szolgáltató egy takarító- és tisztítószerek, illetve egyes más termékek (pl. catering termékek, műanyag és papír fogyóeszközök, lebomló eszközök) kis és nagykereskedelmével foglalkozó gazdasági társaság, amely a székhelyén és fióktelepén realizált értékesítési tevékenységét a Honlapok és a Webshop üzemeltetésével segíti elő. Ön a Webshop használatához és bizonyos szolgáltatások igénybevételéhez megoszthatja a Szolgáltatóval egyes személyes Adatait, amelyek szükségesek a Webshopon történt megrendelése teljesítéséhez, valamint a Szolgáltató kapcsolódó jogszabályi kötelezettségeinek teljesítéséhez. Az adatkezelés tehát részben az Ön hozzájárulásán, részben pedig az Ön és a Szolgáltató között létrejött szerződés teljesítése érdekében szükséges, ill. jogszabály által előírt, kötelező adatkezelésen alapul. Ahhoz pedig, hogy Ön érvényesen tudja hozzájárulását megadni és Szolgáltató teljesítse a tájékoztatási kötelezettségét, Szolgáltató a jelen Tájékoztató útján tájékoztatja Önt előzetesen az adatkezeléssel kapcsolatos tudnivalókról és az Önt, mint érintettet megillető jogokról.
Szolgáltató az alábbi esetekben kezeli az Ön Adatait:
- a Honlapok, illetve a Webshop böngészésekor: ún. sütik alkalmazásával,
- a Webshopon történő regisztráció alkalmával,
- marketing célú adatkezelés esetén (elsősorban: marketing célú sütik, hírlevél)
- a Webshopról történő rendelés esetén.
Az Adatkezelő adataiaz alábbiak:
cégneve: |
A Tisztítószeres Korlátolt FelelősségűTársaság |
rövidített elnevezése: |
A Tisztítószeres Kft. |
székhely: |
2234 Maglód, Csáktornya utca 8/3. |
fióktelepe (egyben a panaszügyintézés helye): |
1131 Budapest, Gyöngyösi út 95. A. ép. 2. |
cégjegyzékszám: |
13-09-177712 |
adószám: |
25403084-2-13 |
nyilvántartó cégbíróság: |
Budapest Környéki Törvényszék Cégbírósága |
cég képviselője: |
Kötél Csaba, ügyvezető |
központi e-mail cím: |
|
központi telefonszám: |
(+36) 70-558-3600 |
ügyfélszolgálat / panaszkezelés telefonos elérhetősége: |
(+36) 70-558-3600 |
tárhely-szolgáltató: |
Chrien Károly |
tárhely-szolgáltató székhelye: |
4251 Hajdúsámson 9567 |
tárhely-szolgáltató elérhetőségei: |
+36 20 9416807
|
Adatvédelmi tisztviselőt az Adatkezelő nem alkalmaz.
A jelen Tájékoztatóban használt kifejezések alatt az alábbiak értendők:
- érintett (a továbbiakban Ön vagy Érintett): bármely információ alapján azonosított vagy azonosítható természetes személy,
- azonosítható természetes személy: az a természetes személy, aki közvetlen vagy közvetett módon, különösen valamely azonosító, például név, azonosító szám, helymeghatározó adat, online azonosító vagy a természetes személy fizikai, fiziológiai, genetikai, szellemi, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára vonatkozó egy vagy több tényező alapján azonosíthat,
- személyes adat (Adat):az érintettre vonatkozó bármely információ,
- adatkezelés: az alkalmazott eljárástól függetlenül az adaton végzett bármely művelet vagy a műveletek összessége, így különösen gyűjtése, felvétele, rögzítése, rendszerezése, tárolása, megváltoztatása, felhasználása, lekérdezése, továbbítása, nyilvánosságra hozatala, összehangolása vagy összekapcsolása, zárolása, törlése és megsemmisítése, valamint az adat további felhasználásának megakadályozása, fénykép-, hang- vagy képfelvétel készítése, valamint a személy azonosítására alkalmas fizikai jellemzők (pl. ujj- vagy tenyérnyomat, DNS-minta, íriszkép) rögzítése,
- hozzájárulás: az érintett akaratának önkéntes, határozott és megfelelő tájékoztatáson alapuló egyértelmű kinyilvánítása, amellyel az érintett nyilatkozat vagy az akaratát félreérthetetlenül kifejező más magatartás útján jelzi, hogy beleegyezését adja a rá vonatkozó személyes adatok kezeléséhez,
- adatfeldolgozás: az adatkezelő megbízásából vagy rendelkezése alapján eljáró adatfeldolgozó által végzett adatkezelési műveletek összessége,
- adatfeldolgozó: az a természetes vagy jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki vagy amely - törvényben vagy az Európai Unió kötelező jogi aktusában meghatározott keretek között és feltételekkel - az adatkezelő megbízásából vagy rendelkezése alapján személyes adatokat kezel.
Irányadó jogszabályok:
- az Európai Unió általános adatvédelmi rendelete (Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendelete (2016. április 27.) a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről,GDPR),
- az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (Infotörvény),
- elektronikus kereskedelmi szolgáltatások valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény ().
Szolgáltató a jogi szabályozással összhangban mindenkor törekszik az adatvédelmi alapelveknek megfelelően kezelni az Ön adatait, az adatkezelés tehát megfelel a célhoz kötöttség, ajogszerűség, tisztességes eljárás és átláthatóság, az adattakarékosság, a pontosság, a korlátozott tárolhatóság, integritás és bizalmas jelleg és az elszámoltathatóság elveinek.
2) Funkcionális sütik alkalmazása a Webshop használatakor
A Webshopon történő regisztrációval Ön automatikusan hozzájárul ahhoz, hogy a Webshophibátlan működéséhez technikailag szükséges adatcsomagok, ún. cookie-k, azaz sütik kerüljenek telepítésre az Ön által használt számítástechnikai eszközre. A sütik és a Szolgáltató számítástechnikai rendszere a Webshop használata során adatokat küldenek egymásnak, amely adatok között Adatnak minősülhetpéldául az Ön eszközének IP címe, a meglátogatott oldal címe, a látogatás időpontja,
Kérjük, hogy amennyiben Ön nem kívánja, hogy a Szolgáltató akárcsak sütik alkalmazása útján az Ön Adatait kezelje, úgy mellőzze a Webshop használatát.
Amár telepített sütik törléséhez itt talál segítséget:
Felhívjuk figyelmét, hogy mivel a sütik célja a Webshophasználhatóságának és folyamatainak támogatása, valamint megkönnyítése, a sütik letiltása esetén nem tudjuk garantálni, hogy Ön képes lesz a Webshopvalamennyi funkciójának teljes körű használatára. A Webshopez esetben a tervezettől eltérően működhet a böngészőben.
3) AWebshopon történő regisztráció kapcsán végzett adatkezelés
Ahhoz, hogy Ön a Webshopban a Szolgáltató termékeit meg tudja rendelni, Önnek regisztrálnia kell a Webshopon.
A regisztráció önkéntes, az azzal kapcsolatos adatkezelés jogalapja az Ön hozzájárulása. Az adatkezelés időtartama: adatai a regisztráció, illetőleg a legutolsó megrendelése teljesítésétől számított 12 hónapon belül törlésre kerülnek.
A regisztráció során Ön a következő adatokat adhatja meg:
- Regisztrációs adatok: email cím, amely a felhasználónévként is funkcionál,tetszőleges jelszó,
- Kapcsolattartási adatok: telefonszám
- Számlázási adatok: név, lakcím, egyéni vállalkozó esetén név és székhely, illetve adószám,
- Szállítási adatok: név, cím.
Ön a kapcsolattartási, a számlázási és a szállítási adatokat megadhatja a regisztrációt követően is, azok a megrendelése teljesítése érdekében szükségesek, azok megadásának elmaradása esetén megrendelését nem tudjuk teljesíteni. A regisztrációs adatok megadásával Ön jogosult termékeket megrendelni, a még nem véglegesített megrendelését Szolgáltató rendszere 90 napig tárolja.
Ön bármikor jogosult a Webshopontett regisztrációját törölni, ebben az esetben a megadott Adatokat – marketing célú adatkezeléshez történt hozzájárulás hiányában, illetve még kölcsönösen nem teljesített Rendelés hiányában – a Szolgáltató haladéktalanul törli a rendszeréből és ezzel az adatkezelést – korábbi megrendelés Rendelés esetén a számlázási Adatokat leszámítva – megszünteti.
4) Marketing célú adatkezelés (elsősorban: hírlevél)
A Webshopon történő regisztráció során Ön szabadon feliratkozhat a Szolgáltató elektronikus hírlevelére és ezzel együtt hozzájárulást adhat Adatai marketing célú kezelésére is. Ebben az esetben a fentieken túl az Ön által megadott regisztrációs és kapcsolattartási adatokat, így elsősorban az Ön email címét és/vagy telefonszámát Szolgáltató marketing, így akár direkt marketing céllal is jogosulttá válik kezelni. Az adatkezelés ez esetben marketingtevékenység során hírlevél vagy egyéb üzenetek (pl. különleges ajánlatok, árengedmények, környezetvédelemmel vagy a termékekkel, illetve a Szolgáltató egyéb tevékenységeivel kapcsolatos hírek és tájékoztatók) küldésében, direkt marketing jellegű kapcsolatfelvételben, illetőleg Adatainak marketing jellegű adatbázisban történő adatbázisba foglalásában, rendszerezésében, tárolásában testesül meg. A Szolgáltató rendszere a fel- és leiratkozással, az üzenetek küldésével, kézbesítésével és megnyitásával kapcsolatos analitikai adatokat is tárolja.
Ön bármikor jogosult a marketing célú adatkezeléshez adott hozzájárulását visszavonni a Webshopon, elektronikus üzenet (email) útján, illetőleg az adatkezelés során küldött anyagok alján elérhető leiratkozás funkció segítségével, Ez esetben – amennyiben a visszavonás általánosságban valamennyi marketing célú adatkezelésre kiterjed, úgy – Szolgáltató haladéktalanul törli az Ön Adatait a marketing célú adatbázisaiból.
5) A Webshopon történő megrendeléssel kapcsolatos adatkezelés
Ön a Szolgáltató termékeinek aWebshopon történő megrendeléséhez (a továbbiakban: Rendelés) önként jogosult a fenti 3) pontban megjelölt kapcsolattartási, számlázási és szállítási adatokat (a továbbiakban együtt: Rendelési Adatok) is megadni.Önnek lehetősége van megadnia - a pénzügyi teljesítés könyvelése céljából - bankszámlaszámát, valamint a számlázás és kiszállítás megkönnyítése érdekében a munkahelyének nevét, a számlázási és kiszállítási nevet és címet. Az adatkezelés jogalapja tehát az Ön hozzájárulása.
Ön a regisztráció során megadott felhasználói név és jelszó segítségével, a Webshop oldalaira belépve megtekintheti, módosíthatja vagy törölheti saját adatait. Ha Ön Rendelést küldött el, akkor a Rendeléshez az elküldés pillanatában érvényes – az Ön által megadott legfrissebb – Adatok lettek csatolva. A Rendeléshez kapcsolt Adatairól tájékoztatást, ezek módosítását vagy törlését az Adatkezelőnél személyesen, telefonon vagy e-mailben kezdeményezheti.
A Rendelés véglegessé válásával, azaz a Szolgáltató visszaigazolásával Ön és Szolgáltató között szállítási szerződés jön létre, amelynek teljesítéséhez, illetőleg az ahhoz kapcsolódó jogszabályi előírások teljesítéséhez a számlázási és esetenként a szállítási Adatok szükségesek, így ezen Adatok vonatkozásában a Rendelés véglegessé válásával az adatkezelés jogalapja a szerződés, illetve a jogi kötelezettség teljesítése, valamint a számlázási adatok kapcsán jogszabályi előírás lesz. Szolgáltató, amennyiben Ön a Rendelés kölcsönös teljesítését megelőzően a regisztrációját visszavonná, úgy a Rendelési adatokat – a számlázási adatok kivételével – a Rendelés kölcsönös teljesítéséig őrzi meg.
6) Adatfeldolgozók, adattovábbítás, adatkezelés általános jellemzői, adatbiztonság
Az Ön adatait a Szolgáltató operatív működése során a Szolgáltató megfelelő jogosultságokkal és titoktartási kötelezettséggel rendelkező munkatársai ismerhetik meg.
A Rendelési Adatokat az Ön által választott kiszállítási mód függvényében Szolgáltató jogosult a kiszállítást végző harmadik személyek, azaz az alábbi futárszolgálatok részére továbbítani, amely szolgáltatók adatfeldolgozóként vesznek részt Szolgáltató adatkezelésében:
- GLS futárszolgálat (GLS General Logistics Systems Hungary Csomag-Logisztikai Kft., székhely: 2351 Alsónémedi, GLS Európa u. 2.,cégjegyzékszám:13-09-111755, honlapcíme: https://gls-group.eu/HU/hu/home, adatvédelmi tisztviselő neve: dr. Katona Rita,elérhetősége: adatvedelem@gls-hungary.com)
- esetlegesen más futárszolgálat, amely személyét Szolgáltató a rendelést visszaigazoló emailben megjelöli.
A számlázási adatokat Szolgáltató továbbítja az alábbi könyvelő cégnek, mint adatfeldolgozónak:
- IDEAL BALANCE(IDEAL BALANCE Kft., székhely: 2475 Kápolnásnyék, Fehérvári út 2., cégjegyzékszám: 07-09-022940, honlapcíme: idealbalance.hu)
A számlázási adatokkal kapcsolatos adatokat a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 169. § (2) bekezdése alapján 8 évig köteles Szolgáltató tárolni.
Az Ön regisztrációs Adatait, valamint Rendelési Adatait – további adatfeldolgozóként – a Szolgáltató informatikus, tárhely-szolgáltató, illetve a vételár kifizetésének késedelme esetén ügyvéd alvállalkozói, valamint a postai szolgáltató kezelhetik az Ön adatait, amely adatfeldolgozások jogalapja szintén a szerződés teljesítése, illetve – az ügyvéd adatfeldolgozása tekintetében – Szolgáltató jogos érdekeinek, azaz a kintlévőség jogos behajthatóságának érvényesítése.
Szolgáltató az Ön adatait egyéb harmadik személyek részére még a marketing célú adatkezeléshez való hozzájárulás esetén sem továbbítja, és azokat semmilyen esetben sem továbbítja külföldre.
A hatályos jogszabályok alapján bíróság, az ügyész,a nyomozó hatóság vagy szabálysértési hatóság, adóhatóság a tájékoztatás adása, Adatok közlése, átadása, illetőleg iratok rendelkezésre bocsátása végett megkeresheti az Adatkezelőt.Az Adatkezelő a hatóságok részére, jogszerű megkeresésüket teljesítve - amennyiben a hatóság a pontos célt és az adatok körét megjelölte –Adatot csak annyit és olyan mértékben ad ki, amely a megkeresés céljának megvalósításához elengedhetetlenül szükséges.
Adatkezelő a szoftvereit és az informatikai eszközeit úgy választja meg és üzemelteti, hogy a kezelt Adat az arra feljogosítottak számára hozzáférhető (rendelkezésre állás), annak hitelessége és hitelesítése biztosított (adatkezelés hitelessége);változatlansága igazolható (adatintegritás) és a jogosulatlan hozzáférés ellen védett (adat bizalmassága)legyen.Az Adatkezelő. olyan műszaki, szervezési és szervezeti intézkedésekkel gondoskodik az adatkezelés biztonságának védelméről, amely az adatkezeléssel kapcsolatban jelentkező kockázatoknak megfelelő védelmi szintet nyújt.Az adatkezelő az adatkezelés során megőrzia titkosságot – megvédi az információt, hogy csak az férhessen hozzá, aki erre jogosult – a sértetlenséget – megvédi az információnak és a feldolgozás módszerének a pontosságát és teljességét – és a rendelkezésre állást – gondoskodik arról, hogy amikor a jogosult használónak szüksége van rá, valóban hozzá tudjon férni a kívánt információhoz, és rendelkezésre álljanak az ezzel kapcsolatos eszközök.Az interneten továbbított elektronikus üzenetek, protokolltól (e-mail, web, ftp, stb.) függetlenül sérülékenyek az olyan hálózati fenyegetésekkel szemben, amelyek tisztességtelen tevékenységre, szerződés vitatására, vagy az információ felfedésére, módosítására vezetnek. Az ilyen fenyegetésektől megvédendő a Szolgáltató megtesz minden tőle elvárható óvintézkedést. A rendszereket megfigyeli annak érdekében, hogy minden biztonsági eltérést rögzíthessen, és bizonyítékkal szolgálhasson minden biztonsági esemény esetében. A rendszermegfigyelés ezen kívül lehetővé teszi az alkalmazott óvintézkedések hatékonyságának ellenőrzését is.
7) Az Érintett jogai
Tájékoztatás (hozzáférés). Az Érintettnek joga van ahhoz, hogy az Adatainak kezeléséről - egyértelmű, közérthető és részletes, valamint előzetes - tájékoztatástkapjon. A Szolgáltató az Adatok felvételekor a jelen Tájékozató útján tájékoztatja Önt az adatkezelésről, emellett a jelenTájékoztató bármikor elérhető az Érintett számára. Ön az adatkezelés folyamán bármikor teljes körű tájékoztatást kérhet az Adatai kezeléséről és kérheti, hogy a Szolgáltató az Adatokmásolatát bocsássa a rendelkezésére.
Helyesbítés. Az Érintett kérheti, hogy az Adatkezelő a rá vonatkozó pontatlan Adatokat helyesbítse, ahiányos Adatot kiegészítse.A megadott adatok többségének módosítását a Honlapon el lehet végezni, illetve postai úton is lehet kezdeményezni.
Törlés, hozzájárulás visszavonása. Az Érintett bármikor visszavonhatja az Adatai kezeléséhez adotthozzájárulását, illetve kérheti az Adatai törlését. A Szolgáltató a törlést csak akkor tagadja meg, amennyibenaz adatkezelés jogszabályon alapul, vagy jogi igények előterjesztéséhez,érvényesítéséhez, illetve védelméhez szükséges, így különösen, ha Önnek tartozása áll fenn a Szolgáltató felé. Szolgáltató az Ön Adatait nem hozza nyilvánosságra, így az elfeledtetéshez való jog Szolgáltató adatkezelése kapcsán nem releváns.
Korlátozás. Az Érintettnek jogában áll az adatkezelés korlátozását kérni, az alábbi esetekben:
- vitatja a személyes adatok pontosságát, ez esetben a korlátozás arra az időtartamravonatkozik, amely lehetővé teszi, hogy a Szolgáltató ellenőrizze a személyes adatok pontosságát;
- az adatkezelés jogellenes, és Ön ellenzi az adatok törlését, és ehelyett kéri azokfelhasználásának korlátozását;
- a Szolgáltatónak már nincs szüksége a személyes adatokra adatkezelés céljából, de Önigényli azokat jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez;
- Ön tiltakozott az adatkezelés ellen; ez esetben a korlátozás arra az időtartamra vonatkozik,amíg megállapításra nem kerül, hogy a Szolgáltató jogos indokai elsőbbséget élveznek-e az Önjogos indokaival szemben.
Korlátozás esetén az Adatokat a tárolás kivételével csak az Ön hozzájárulásával, vagy jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez, vagy mástermészetes vagy jogi személy jogainak védelme érdekében, vagy fontos közérdekből lehet kezelni.
Tiltakozás. Amennyiben az adatkezelés az Adatkezelő, vagy harmadik fél jogos érdekénekérvényesítésén alapul, az Érintett jogosult arra, hogy a saját helyzetével kapcsolatos okokból bármikortiltakozzon Adatainak kezelése ellen. Ebben az esetben a Szolgáltató az Adatokatnem kezelheti tovább, kivéve, ha bizonyítja, hogy az adatkezelést olyan kényszerítő erejűjogos okok indokolják, amelyek elsőbbséget élveznek az Ön érdekeivel, jogaival és szabadságaivalszemben, vagy amelyek jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez kapcsolódnak. Ha az Adatok kezelése közvetlen üzletszerzés érdekében történik, Ön bármikorjogosult tiltakozni az Önre vonatkozó Adatok e célból történő kezeléseellen.
Adathordozhatóság. Az Érintett jogosult arra, hogy a rá vonatkozó Adatokat tagolt, széleskörben használt, géppel olvasható formátumban megkapja, továbbá jogosult arra, hogy ezeket az Adatokat egy másik adatkezelőnek továbbítsa, feltéve, hogy az adatkezelés automatizált módon történik. Ön jogosult arra, hogy – ha ez technikailag megvalósítható – kérje azAdatok másadatkezelőhöz történő közvetlen továbbítását.
Szolgáltatónál automatizált döntéshozatalra egyedi ügyekben, beleértve a profilalkotást is, nem kerül sor.
8) Az Érintett jogainak biztosítása, az Érintett kérelmeinek kezelése
ASzolgáltatóa jelen Tájékoztatót, kérésére, az Ön rendelkezésére bocsátja, továbbá a Honlapon is elérhetővé teszi. Ön a jogai gyakorlására irányuló kérelmet az 1. pontban megjelölt elérhetőségek valamelyikénjuttathatja el a Szolgáltatóhoz. A Szolgáltató a kérelmet haladéktalanul megvizsgálja, döntést hoz annak teljesítéséről, és megteszi a szükséges intézkedéseket,továbbáindokolatlan késedelem nélkül, de lekésőbb a kérelem beérkezésétől számított egy hónapon belül tájékoztatja Önt a megtettintézkedésekről. A tájékoztatás minden esetben tartalmazza a Szolgáltató által megtett intézkedést, vagy az Ön által kért tájékoztatást. Amennyiben a Szolgáltató a kérelem teljesítését elutasítja (nem teszik meg a kérelem teljesítéséhez szükségesintézkedéseket), a tájékoztatás tartalmazza a megtagadás jogalapját, indokait, és az Ön jogorvoslatilehetőségeit.A Szolgáltató a kérelem teljesítését nem köti díj fizetéséhez, a költségek megtérítéséhez.Amennyiben a kérelem benyújtásának körülményei, módja miatt nem bizonyos, hogy a kérelem Öntől származik, a Szolgáltató kérheti, hogy a kérelmező igazolja jogosultságát, vagy a kérelmetolyan módon terjessze elő, hogy a jogosultság egyértelműen megállapítható legyen.
9) Jogorvoslat
Ön a jogainak sérelme esetén az 1. pontban meghatározott elérhetőségeken kérheti, hogy a Szolgáltató a jogellenes adatkezelést szüntessemeg, az adatkezelést, az Ön kérelmének elutasítását vizsgálja meg. Az Adatkezelő az Ön ilyenirányú panaszát minden esetben kivizsgálja, és annak eredményéről Önt tájékoztatja.
Ön panaszával fordulhat közvetlenül a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz(cím: 1125 Budapest, Szilágyi Erzsébet fasor 22/c.; telefon: +36-1-391-1400; fax: +36 (1) 391-1410, ügyfélszolgálat telefonszáma: +36 (30) 683-5969 és +36 (30) 549-6838; e-mail: ugyfelszolgalat@naih.hu; honlap: www.naih.hu) is.
Az Érintett jogosult jogainak megsértése esetén bírósághoz fordulni. Az Adatkezelő az Érintettet kérelemrerészletesen tájékoztatja a per elbírálására hatáskörrel és illetékességgel rendelkező bíróságról, a perindításlehetőségéről.